Most Modlitewny

most 38699 102578 3 1024x587
Most modlitewny to inicjatywa podjęta przez grupę kilku polskich księży, min. Ks Sylwestra Jeża – Dyrektora Katolickiego Zespołu Edukacyjnego oraz Ks. Leszka Krzyży, którzy są zaangażowani w kontakty z Polskimi Parafiami i Kościołami na Syberii. Zakłada ona współprace polskich parafii z parafiami na Syberii, głównie w aspekcie wsparcia modlitewnego i reakcji na potrzeby parafii syberyjskich. Na samym początku w akcję było zaangażowanych kilku księży z polskich diecezji, którzy odwiedzali swoich braci w wierze na dalekiej Syberii. Dzisiaj inicjatywa obejmuje kontakty kilkunastu parafii z obszernej Syberii z parafiami na terenie całej Polski.
Dwustronne kontakty między parafiami obfitują we wspólną modlitwę, włączanie w życie danej parafii intencji parafii z Syberii, próby organizowania wzajemnej wymiany młodzieży, szczególnie przyjazdu młodzieży z Syberii do Polski. Zamysłem pomysłodawców Mostu Modlitewnego jest również wzajemne wspieranie się parafii w organizowaniu rekolekcji, misji , święta Patronów Parafii.
Filarem Mostu modlitewnego ma być wspólna modlitwa oddalonych od siebie o setki tysięcy kilometrów parafii, dbanie o losy i potrzeby mieszkających na Syberii potomków naszych Rodaków i pracujących tam polskich księży.

Parafie współpracujące w ramach Mostu Modlitewnego

Wierszyna
Warszawa
Parafia św. Stanisława Biskupa Męczennika
Brack
Stare Babice
Parafia św. Cyryla i Metodego
Ułan-Ude
Warszawa
Parafia pw. Dobrego Pasterza
Krasnorajsk
Oława
Parafia pw. Piotra i Pawła
Irkuck
Warszawa
Parafia pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych
Angarsk
Wrocław
Parafia pw. Odkupiciela Świata
Usole Syberyjski
Warszawa
Parafia pw. św. Jakuba
Aczyńsk
Syców
Parafia pw. Apostołów Piotra i Pawła
Jużno-Sachalińsk
Łeba
Czita
Warszawa